Czy można łączyć wapno z magnezem?

Nasze ciało jest naprawdę skomplikowaną maszyną! Do funkcjonowania potrzeba mu naprawdę wielu różnych składników i to naszym obowiązkiem jest ich dostarczenie. Jednymi z najważniejszych, o ile nie najważniejszymi z nich są magnez i wapno. Jednak czy można łączyć wapno z magnezem? Czytaj dalej, żeby się przekonać! Możesz być zaskoczony!

Do czego potrzebujemy magnezu?

Magnez pełni ogromną rolę w przemianach energetycznych (np. w spalaniu węglowodanów i tłuszczów). Bardzo ważny jest też w budowanie naszego szkieletu i mięśni, dlatego nie możemy o nim zapominać. Nasze ciało zużywa go naprawdę dużo, a samo nie jest w stanie go wyprodukować. Dlatego tak ważne jest to, żeby dostarczać jego wystarczającą ilość wraz z pożywieniem. Warto ograniczyć też spożycie kawy i mocnej herbaty, bo tego rodzaju napoje wypłukują cenny magnez z naszego organizmu. Jedzenie produktów, które go zawierają pójdzie na marne, jeśli wypłuczemy wszystkie minerały nadużywając picia porannej kawy.

Do czego potrzebne nam jest wapno?

Wapń również jest nam niezbędny do życia, bo to właśnie on buduje nasze kości. Bez niego byłyby one słabe i ciągle by się łamały. Umożliwia on wzrost naszych kości i zębów i dba o ich odpowiednią gęstość, dzięki czemu są one wystarczająco twarde. Niestety okazuje się, że wiele produktów, które spożywamy na co dzień (takich jak kawa, herbata, czy napoje gazowane) wypłukuje wapń z naszego organizmu, tym samym osłabiając znacznie nasze kości. Dlatego tak ważnym jest przyjmowanie odpowiedniej ilości tej substancji.

Czy można łączyć wapno z magnezem?

Zdecydowanie tak! Będzie to bardzo dobry pomysł. Zaleca się spożywanie na co dzień dużej ilości produktów bogatych w te substancje, takich jak mleko, jogurty, twaróg, jajka i nawet śmietana. Jeśli chcemy, żeby nasze kości były zdrowe, musimy spożywać wapń. Z kolei, dla zdrowia naszego serca i innych mięśni, musimy jeść dużo produktów bogatych w magnez. Czy tego chcemy, czy nie, naturalnie łączymy te dwie substancje w naszej diecie.
Warto podawać też suplementy diety z magnezem i wapniem. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, czy zjedliśmy wystarczająco dużo produktów, które zawierają te substancje. Oczywiście, zdrowa dieta nadal jest najważniejsza, ale czasem warto dopomóc sobie środkami, które są szeroko dostępne. Co więcej, na rynku są suplementy, które łączą w sobie te dwie substancje. Nawet lepiej jest kupić taki produkt, bo będzie zwyczajnie łatwiej pamiętać o jego przyjmowaniu.