Jak samemu przygotować w domu dietę pudełkową?

Dziś już praktycznie nikogo nie dziwi widok ludzi pijących w tramwaju smoothy, czy jedzących owsiankę na śniadanie. Kiedy brakuje nam czasu na jedzenie w domu, pakujemy pyszne jedzenie do pudełek i ruszamy do pracy, szkoły czy w teren. Takie czasy. Coraz więcej uwagi przywiązujemy do spożywanych produktów, to przedkłada się na rosnące zainteresowanie żywieniem oraz tym, co wchodzi w skład produktów, które spożywamy. Na rynku pojawiają się coraz lepsze i ciekawsze oferty firm, które oferują przygotowywanie posiłków z dowozem do domu, tzw. diety pudełkowe. Cieszące się rosnącą popularnością ze względu na ogromną oszczędność czasu, jaką oferują, ale także wysoką jakość usług.
Jeżeli jednak nie stać nas na taką usługę lub z różnych powodów nie możemy skorzystać z gotowych diet, a potrzebujemy przygotować sobie posiłki na wynos, aby móc zabrać je ze sobą, pozostaje nam samodzielne przygotowanie takiej diety pudełkowej. Jak się za to zabrać?

Dieta pudełkowa zrób to sam

Dieta pudełkowa — co to takiego?

Jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie przygotowywałeś sam takiej diety, to z pewnością przyda Ci się kilka wskazówek, jak powinna wyglądać taka dieta i od czego zacząć jej przygotowanie?
Jak sama nazwa wskazuje, posiłki pakowane są w pudełka lub pojemniki, wszystko po to, aby łatwo było je rozdzielić, przetransportować i przetrzymywać. Ponieważ jest to bardzo praktyczna i wygodna dieta, możesz z niej korzystać zawsze, kiedy nie mas czasu gotować w domu.

Z czego składa się dieta ?

Skąd diety uzależniony jest od Twoich preferencji i możliwości. Zatem jeżeli lubisz warzywa, to możesz właśnie z nich skomponować swoje posiłki. Jeśli masz ochotę na mięso, to możesz przygotować kilka porcji pieczonego indyka i zapakować go w pudełku razem z warzywami.
Na śniadania w diecie pudełkowej bardzo dobrze sprawdza się owsianka z warzywami. Może być pieczona, z jogurtem lub gotowana, z dodatkiem orzechów i owoców świeżych, a także suszonych.
Na drugie śniadanie możesz do pudełka pokroić sałatkę owocową; do której świetnie sprawdzają się świeże owoce takie jak pomarańcze, kiwi, borówki, maliny, truskawki, brzoskwinie, melony czy arbuzy.

Dieta pudełkowa zrób to sam to idealny pomysł na posiłek do pracy czy w drogę. Przygotowywanie posiłków samemu daje nam pewność, że wiemy, co jemy, wiemy z czego, zrobione są potrawy oraz mamy pewność, że są zdrowe. Tak przygotowane jedzenie można przechowywać w pudełkach nie tylko w domu, ale również w pracy czy na wyjeździe. Dodatkowo jest to duża oszczędność gotówki.