Jak działa kalkulator BMI?

Prosty sposób na obliczenie BMI

BMI to liczba, która mówi nam czy nasza waga w stosunku do wzrostu jest prawidłowa. Znajomość tego wskaźnika jest bardzo istotna, jeśli zastanawiamy się, czy ważymy za dużo, bądź za mało. Jak obliczyć BMI w prosty sposób?

Skorzystaj ze wzoru

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie jest Twoje BMI, możesz skorzystać z prostego wzoru. Wystarczy kilka łatwych obliczeń matematycznych, które będziemy mogli wykonać bardzo szybko. Wzór ten wygląda w ten sposób:
BMI = masa ciała (w kilogramach) / wzrost (w metrach) 2
Dzięki niemu, dowiemy się, czy nasza waga jest prawidłowa, a może powinniśmy nad nią nieco popracować. Jednak używanie wzoru jest nieco staromodne i obecnie są łatwiejsze sposóby na to, żeby dowiedzieć się jakie mamy BMI. Wystarczy skorzystać z Internetu i znaleźć kalkulator BMI, który wykona wszystkie niezbędne obliczenia za nas. Dzięki temu, nasz wynik będzie nie tylko bardziej wiarygodny, ale też otrzymamy go dużo szybciej. Ale jak to właściwie działa? I czy informacje na tego rodzaju stronach internetowych są wiarygodne?

Jak działa kalkulator BMI?

To prosta aplikacja, która pozwoli Ci na obliczenie swojego BMI w mgnieniu oka. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie dane, a maszyna zajmie się obliczeniami za Ciebie. Większość tego typu stron zapyta Cię o Twoją wagę i wzrost. Niektóre z nich będą chciały też poznać Twoją płeć i wiek. Te dane pozwolą obliczeniom na większą precyzję. Okazuje się, że wyniki powinny zależeć nie tylko od wzrostu i wagi, ale też od tego ile mamy lat oraz czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną.
Dużym plusem korzystania z tego rodzaju kalulatorów jest to, że wynik będzie dużo bardziej wiarygodny, niż jeżeli mielibyśmy skorzystać ze wzoru. Łatwo jest tutaj o pomyłkę, która z pewnością nie pojawi się w przypadku, gdy zostawimy obliczenia maszynie. Co więcej, w związku z tym, że wszystko dzieje się automatycznie, wynik dostaniemy o wiele szybciej. Zdecydowanie warto skorzystać z kalkulatora BMI!