Owoce po treningu

Okres po treningu jest niezwykle istotny. Organizm potrzebuje nie tylko białka, ale i węglowodanów, które szybko się wchłoną i zapewnią dobrą regenerację. Jednak, jakie owoce po treningu wybrać? W tym artykule, przedstawimy wam kilka propozycji.

Banany po treningu

Banan jest jednym z najlepszy owoców po treningu. Dlaczego? W 100 gramach tego owocu możemy znaleźć tam nawet 23,5 gramów węglowodanów prostych. Jednak nie dlatego banan nadaje się jako posiłek, tuż po treningu. Jego niezwykle ważną właściwością są cukry, które nie rozkładają się w wątrobie (jak w przypadku większości owoców), ale są zużywane do produkcji glikogenu mięśniowego. Dzięki temu, po treningu jesteśmy się w stanie dużo szybciej zregenerować, będziemy mieć mniejsze bóle mięśniowe, lepszy sen i będziemy wstanie co róż progresować na sesjach treningowych.
Banany mogą być częścią zbilansowanego posiłku po treningowego. Wystarczy zmiksować banany, z chudym twarogiem, mlekiem i kawałkami gorzkiej czekolady lub kakao. W taki, łatwy i szybki sposób możemy uzupełnić kalorie po treningu i wspomóc organizm w regeneracji.

Pomarańcze po treningu

Pyszne, orzeźwiające, a na dodatek znajdziemy w nich sporą dawkę witaminy C oraz witaminy A. Co jest niesamowicie istotne, pomarańcze zawierają dużo wody przez co świetnie nawadniają organizm po treningu, na którym tracimy znaczną jej ilość. Po treningu można je spożyć w formie soku lub całych, obranych ze skórki owoców. Jeśli lubimy oryginalne połączenia możemy zmiksować dwie pomarańcze, garść szpinaku, kawałek ananasa i wiórki kokosowe. Powstanie z tego pyszny i zdrowy koktajl oraz w łatwy sposób przemycimy do posiłku porcje warzyw.

Kiwi po treningu

Kiwi jest nie tylko źródłem wielu witamin, ale też korzystnie wpływa na obniżenie kortyzolu, który wytworzył się podczas treningu. Owoc ten pozwala zasnąć, co jest niesamowicie istotne jeśli sesja treningowa odbyła się wieczorem. Bez wątpienia ma to wpływ na lepszą regenerację organizmu, dzięki czemu będziemy mogli poprawiać swoje rezultaty treningowe, ciesząc się nie tylko kondycją i figurą, ale również zdrowiem. Kiwi zawiera ponadto witaminę K, potas, oraz kwas foliowy, który przyczynia się do produkcji krwinek czerwonych. Idealnie sprawdzi się po treningach wytrzymałościowych, takich jak bieganie. Pokrojone kiwi można dodać do jogurtu, dołożyć do tego płatki owsiane i orzechy włoskie – w ten sposób jesteśmy wstanie stworzyć szybki i pełnowartościowy posiłek po treningowy.