Dieta 3 posiłki – czy to mit?

Często powtarza się, że należy jeść przynajmniej 5 posiłków dziennie – mało, a często. Jednak w praktyce często okazuje się, że jest to niewykonalne. Żyjemy w biegu i ciężko jest znaleźć czas, żeby jeść coś co trzy godziny. Być może układ 3 posiłków dziennie byłby lepszy dla niektórych z nas? Czy dieta 3 posiłki ma sens?

Najlepsza dieta odchudzająca

Okazuje się, że historia z jedzeniem 5 posiłków dziennie jest zwykłym mitem! Żeby schudnąć, musisz jeść tak przycinek jak ci wygodnie. Najlepsza dieta to taka, którą jesteśmy w stanie utrzymać na dłużej. Nie chodzi przecież o to, żeby jeść mniej przez kilka dni, a później rzucać się na jedzenie jak szaleni. Powinniśmy wybrać plan posiłków, który jest dla nas możliwy do zrealizowania. Jeśli znalezienie czasu na jedzenie 5 razy dziennie jest niewykonalne, warto zastanowić się nad dietą 3 posiłków. W ten sposób będziemy w stanie zmienić nasze nawyki żywieniowe i zrzucić wagę raz, a dobrze.

Dieta 3 posiłki – czy da się na tym schudnąć?

To czy chudniemy, czy przybieramy na wadze zależy tylko i wyłącznie od tego ile kalorii jemy w ciągu dnia. Nie ma znaczenia więc to ile posiłków jemy. Okazuje się, że możemy zjeść tylko jeden posiłek i chudnąć lub tyć. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak jedzenie 3 posiłków dziennie. Dzięki temu będziemy cały czas najedzeni i nie będziemy mieli ochoty na dodatkowe podjadanie.
Jeśli chcemy schudnąć, musimy być w deficycie kalorycznym. Oznacza to tyle, że musimy jeść mniej, niż potrzebujemy. W tym celu musimy liczyć kalorie w naszych posiłkach, niezależnie od tego, czy będzie ich pięć, trzy, czy tylko jeden. na początku należy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a od wyniku odjąć około 500 kalorii. W ten sposób będziemy w stanie zrzucić wagę i najadać się. Nawet nie zauważymy kiedy waga zacznie spadać!
Regularne jedzenie posiłków jest bardzo ważne w odchudzaniu. Jeśli będziemy robić zbyt duże przerwy pomiędzy posiłkami, będziemy głodni, co doprowadzi do niepotrzebnego podjadania. W ten sposób zjemy więcej kalorii, niż zaplanowaliśmy sobie wcześniej i nie będziemy chudnąć. Trzy posiłki to idealna liczba w takim przypadku, bo każdy będzie w stanie znaleźć czas, żeby zjeść coś zdrowego. Z drugiej strony, nie będziemy chodzić głodni, bo odstępy pomiędzy posiłkami nie będą długie. Dlatego też, może się okazać, że dieta 3 posiłki będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu osób. W końcu takiego jedzenia nauczyliśmy się w domu, jedząc śniadanie, obiad i kolację.