Najlepsza dieta na włosy i paznokcie

Piękne lśniące włosy to marzenie wielu kobiet i wbrew powszechnym przekonaniom, nie wystarczy wyposażyć się w reklamowany szampon, by cieszyć się ich nienagannym wyglądem i końskim zdrowiem. Również w przypadku paznokci i skóry sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Troska o te dwa elementy zaczyna i kończy się na właściwym jadłospisie, bo to właśnie konkretne produkty spożywcze są w stanie zagwarantować nam pożądany efekt. Jaka dieta na włosy skórę i paznokcie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Zdrowie tkwi w jedzenie

Według dietetyków najzdrowszą dietą jest dieta śródziemnomorska oraz każda inna o której można powiedzieć, że jest zbilansowana. Zasadniczo chodzi przede wszystkim o to, by dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wszystkich składników. Tylko w ten sposób zadbamy o to, by jedzenie faktycznie spełniało swoją funkcję, a nie wiązało się jedynie z walorami smakowymi. Dieta na włosy skórę paznokcie powinna obfitować zarówno w białko, węglowodany i tłuszcze, jak i szeregi witamin, które wpłyną na wygląd zewnętrzny, a także cały organizm od wewnątrz. Witaminy są tymi związkami organicznymi, które dbają o wspomaganie różnych procesów zachodzących w ciele człowieka i właśnie dlatego tak ważnym jest, aby dostarczać sobie ich w odpowiedniej ilości. Liczy się również sposób przygotowania jedzenia i wdrożenie pewnych nawyków żywieniowych, które sprawią, że w krótkim czasie będziemy cieszyć się nienagannym wyglądem i zdrowiem.

Co trzeba jeść i jak?

Warto usunąć z jadłospisu wszelką żywność przetworzoną oraz dania smażone. Przetworzone produkty są pozbawione większości wartości odżywczych, a smażone są po prostu niezdrowe. Warto zrezygnować również z nadmiaru słodyczy i znacząco ograniczyć kawę, która ma zły wpływ na wchłanianie witamin. Wszystkie złe posiłki należy zastąpić dużą ilością świeżych warzyw, które staną się naturalnym dostawcą takich minerałów jak potas, wapń czy cynk. Dobrym posunięciem będzie również uzupełnienie jadłospisu warzywami, które są bogactwem beta-karotenu. To jeden z tych składników, które mają realny wpływ na jakość włosów, skóry i paznokci. Znajduje się w takich warzywach jak marchew, brokuły, pomidory czy sałata. Osoby spożywające mięso powinny również często sięgać po wołowinę. To jedno z najzdrowszych mięs. Dieta na włosy skórę i paznokcie powinna obfitować również w witaminę A, która w dużej mierze odpowiada za zdrowy wygląd. Źródłem tej cennej witaminy są warzywa zielone i czerwone, ale również ryby i jaja.