Awokado po treningu

Zdarza się, że po treningu mimo intensywnych, codziennych ćwiczeń nie zauważasz zadowalającego przyrostu masy mięśniowej lub też brakuje Ci energii. Powodem tego stanu rzeczy może być nieprawidłowy bilans kaloryczny i skład Twoich posiłków potreningowych. Pamiętaj, że po treningu zawsze potrzebujesz dużej porcji białka, dzięki czemu możliwe będzie uzupełnienie niedoborów a tym samym organizm nie będzie pożytkował zawartych w mięśniach protein. Awokado po treningu jest doskonałym pomysłem – to niezwykle odżywczy składnik, który możesz dodać do sałatki lub dań głównych. Sprawdź co konkretnie wynika z wprowadzenia do jadłospisu potreningowego pysznego awokado i zainspiruj się!

Awokado – co zawiera?

Awokado jest bardzo wartościowym produktem spożywczym, który zawiera przede wszystkim duże ilości kwasów omega 3. Dobroczynne kwasy omega 3 wpływają głównie na:

  • regeneracje tkanki chrzęstnej
  • regenerację tkanki skórnej
  • wspomaganie działania stawów oraz zwiększanie ich ruchomość

Awokado tak jak wszystkie owoce jest również źródłem błonnika a także cukrów prostych, czyli fruktozy. Zatem awokado zjedzone po treningu zdecydowanie zwiększa Twój wigor, samopoczucie a także podnosi zdolność do podejmowania wysiłku.
Jednak to nie koniec niesamowitych właściwości awokado! Zawiera ono również:

  • 14% dziennej wartości potasu co korzystnie wpływa w regulacji równowagi płynów i kontrolowaniu aktywności elektrycznej serca
  • kwas foliowy
  • witaminy: C, K, B6, które wykazują właściwości przeciwzapalne

Stres wywołany wysiłkiem fizycznym zawsze wymaga odpowiedniego komponowania posiłków. Wystarczy, że dodasz awokado na przekąskę po męczącym treningu a wspomożesz regenerację mięśni i ostatecznie podniesiesz swoje zdolności do osiągania zamierzonych celów treningowych! Awokado możesz dodać do sałatki wraz z:

  • kawałkami szynki parmeńskiej
  • mozzarellą
  • pomidorkami koktajlowymi
  • oliwą z oliwek oraz ewentualnie plasterkami cebuli

Do tej przekąski możesz jeść grzanki lub pełnoziarniste pieczywo. Miej jedynie na uwadze, aby Twoje posiłki były urozmaicone. Obserwuj też reakcje organizmu – jeśli po posiłku brak Ci sił i jesteś śpiący, być może należy zmienić nie tylko plan żywieniowy, ale także rodzaj wysiłku fizycznego. Niezbędne będzie też niekiedy wykonanie przynajmniej podstawowych badań krwi, choćby po to, aby wykluczyć anemię lub stany zapalne organizmu. Niemniej jednak awokado po treningu jest doskonałym wyborem. Ma też przyjemny smak i delikatny zapach, dlatego jest tak apetyczne!