Metalowe dekoracje do pokoju nastolatki

Co to jest metaloplastyka?

Pojęcie metaloplastyka obejmuje zarówno sam proces wyrobu przedmiotów z metalu, jak i gotowe przedmioty. Warto podkreślić, że po raz pierwszy terminu tego użyto w latach 20 ubiegłego stulecia jako wyróżnienia dla ówczesnej sztuki obejmującej dziedzinę obróbki metalu. Dziś do metaloplastyki zalicza się przede wszystkim technikę kształtowania na zimno (ślusarstwo artystyczne), a w szerokim rozumieniu również inne techniki obróbki metali – od współczesnego złotnictwa po metody znane i stosowane już w starożytności.

Masz „naście” lat i chcesz, żeby twój pokój prezentował się nietuzinkowo i ciekawie? A może jesteś rodzicem nastoletniej córki i szukasz inspiracji do zakupu interesującego, a jednocześnie praktycznego prezentu? Dowiedz się, jak sprawdzają się w aranżacjach wnętrz przedmioty z metaloplastyki i wybierz odpowiedni styl.

Przedmioty z metaloplastyki do pokoju nastolatki – co wybrać?

Metalowe ozdoby stanowią na pewno oryginalny akcent w każdym pomieszczeniu, również w pokoju nastolatki. Oczywiście dostępne wyroby są tak bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym, że można wśród nich znaleźć dekoracje nawiązujące do secesji, baroku czy antyku, ale także bardzo oszczędne w formie i ultranowoczesne. Wybierając przedmiot, w pierwszej kolejności warto kierować się właśnie stylem. Można to zrobić albo na podstawie podobieństwa, albo wręcz przeciwnie – kontrastu. Co to oznacza? W przykładowym pomieszczeniu o charakterze glamour, świetnie sprawdzą się zarówno roślinne motywy o wijących się pędach w postaci nietuzinkowych świeczników czy wieszaków, jak i proste, oszczędne w formie kwietniki, które zresztą mogą również pełnić rolę podręcznych stoliczków.

Kilka pomysłów na dekorację z metaloplastyki do pokoju nastolatki:

  • świecznik;

  • kwietnik;

  • stojak na płyty CD czy DVD;

  • wieszak na ubrania i torby oraz torebki.

Wybierając metalową ozdobę, poza stylistycznym dopasowaniem oraz funkcją, warto zwrócić uwagę również na kolorystykę – od srebrnej, poprzez czarną, przecieraną złotą farbą aż po złoty połysk.