Sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

Oczyszczenie organizmu dzięki diecie

Dieta detoksykacja służy oczyszczeniu organizmu z toksyn. Ma wielu zwolenników, ale także przeciwników. Ta pierwsza grupa wskazuje na wiele zalet, które przynosi zastosowanie diety detoksykacyjnej. Wśród największych korzyści warto wymienić:

  • szybkie efekty, widoczne tuż po zakończeniu diety detoksykacyjnej,
  • utrata nadmiaru wody z organizmu,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • pozbycie substancji, które powodowały nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle głowy czy apatię,
  • zyskanie energii do działania i lepsze samopoczucie.

Jak przeprowadzić taką dietę? Odpowiedź znajdziesz w kolejnych fragmentach artykułu. Zapraszamy do lektury.

Dieta detoksykacja – jak wygląda?

Dietę oczyszczającą można przeprowadzić w kilku trybach. Najpopularniejsze to dieta jedno-, trzy-, lub siedmiodniowa. Dieta ta określana jest także mianem głodówki. Przygotowania należy rozpocząć już na kilka dni przed dietą, wykluczając stopniowo z jadłospisu produkty ciężkostrawne. Niezbędne jest także wyeliminowanie produktów wysoko przetworzonych, słodyczy. Głodówka to niemałe wyzwanie dla organizmu. W czasie jej trwania należy zrezygnować z podejmowania aktywności fizycznej, gdyż wiąże się to ze zbyt dużym wysiłkiem. Diety tego rodzaju nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące, osoby mające problemy z układem sercowym, moczowym oraz cukrzycy. Nastolatkowie oraz osoby starsze także nie powinny stosować głodówki.
W czasie diety oczyszczającej, warto pamiętać o nawadnianiu organizmu. Przyjazna będzie także woda z cytryną. Owoc ten dobrze wpływa na pracę wątroby i ułatwia proces oczyszczania organizmu. Warto pić także zieloną herbatę, która wspomaga metabolizm i działa korzystnie na proces spalania tłuszczu.
Po zakończonej diecie, trzeba pamiętać o stopniowym powrocie do spożywania posiłków. Na początek dobre okażą się owoce oraz warzywa, kolejne dni powinny polegać na włączaniu stopniowo innych produktów spożywczych.

Podsumowanie

Istnieje wiele diet, które są mniej lub bardziej skuteczne. Detoksykacja organizmu poprzez głodówkę ma wiele zalet, ale nie jest także pozbawiona wad. Nie każdy jest przekonany, czy to dobry i bezpieczny sposób na pozbycie się toksyn. Jeśli chcesz spróbować, warto zastosować krótkotrwałe warianty. Pamiętaj o nawodnieniu organizmu, piciu zielonej herbaty i wody z cytryną. W czasie stosowania głodówki zrezygnuj z podejmowania aktywności fizycznej, gdyż jest to zbyt duży wysiłek dla organizmu. Najskuteczniejsza jest zawsze zdrowia i zbilansowana dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną