Zielona herbata przy refluksie – czy to dobry pomysł?

Zielona herbata jest znana od co najmniej 5000 lat pochodzi z Chin. Aromatyczna i zdrowa zielona herbata może być pomocna przy wielu schorzeniach i dolegliwościach. Ma jednak o nas też swoje wady o których warto wiedzieć i nie zawsze jej picie jest dla nas korzystne. Jeżeli zastanawiasz się, czy zielona herbata przy refluksie to dobry pomysł, w takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po sprawdzone i praktyczne porady na temat zielonej herbaty!

Co zawiera zielona herbata – moc właściwości cennych dla zdrowia i urody!

Zielona herbata zawiera zestaw polifenoli oraz przede wszystkim takie składniki jak:

  • alkaloidy
  • aminokwasy
  • garbniki
  • witaminy A,B,C, E
  • potas
  • miedź
  • mangan
  • cynk
  • teinę

Parzenie zielonej herbaty wymaga odpowiedniej wiedzy, ponieważ aby uzyskać idealny napar trzeba przestrzegać kilku istotnych kwestii. Niektórzy zalewają zieloną herbatę po prostu wrzątkiem i parzą pod przykryciem. Niestety taki najprostszy sposób parzenia często powoduje, że zielona herbata zamiast wyróżniać się delikatnym smakiem będzie gorzka i niesmaczna. Pamiętaj zatem, że dzbanek, w którym będziemy parzyć herbatę powinien być wcześniej ogrzany wrzątkiem i wytarty do sucha – bez tej czynności trudno o dobrą w smaku zieloną herbatę! Niezwykle istotna jest też temperatura wody. Do parzenia zielonej herbaty powinna ona wynosić pomiędzy 60 a 90 stopni Celsjusza. Mocno rozdrobnione herbaty będziemy parzyć tylko przez kilka minut a gatunki, które mają duże liście wymagają znacznie dłuższego czasu parzenia. Nie bez znaczenia jest także twardość wody jaką dysponujemy. Pamiętaj, że im większa twardość wody, tym parzenie powinno być dłuższe. Zieloną herbatę możesz nawet parzyć trzykrotnie. Po czym poznać dobrze zaparzoną zieloną herbatę?Doskonale zaparzona zielona herbata ma delikatny aromat i jest co najważniejsze pozbawiona goryczy.

Zielona herbata przy refluksie?

Zanim sięgniesz po zieloną herbatę pamiętaj ,że spowalnia ona wchłanianie żelaza, co może prowadzić do anemii. Może się również przyczyniać ona do powstania osteoporozy i podrażnień żołądka, dlatego jeżeli chcesz zastosować zieloną herbatę przy refluksie najrozsądniej jest wypić pierwszą filiżankę zielonej herbaty po śniadaniu. Osoby chore na refluks powinny w ogóle zrezygnować z zielonej herbaty lub pić ją tylko okazjonalnie. Jeśli osoba z refluksem będzie nadużywała picia zielonej herbaty, może niestety wówczas dojść do zaostreznia objawów chorobowych i pogłębienia refluksu.