Co na przemianę materii?
Szybka przemiana materii będzie sprzyjała utrzymaniu prawidłowej wagi oraz odchudzaniu się. Obecnie uważa się, że przemiana materii jest uwarunkowana genetycznie, ale w dużej mierze zależy też od tego jak się odżywiamy. Jeżeli masz wolną przemianę materii, wówczas prawdopodobnie walczysz z nadprogramowym zapasem tkanki tłuszczowej lub po prostu otyłością. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź Jak przyśpieszyć przemianę materii oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy komponowaniu jadłospisu!
Korzyści z szybkiej przemiany materii – co na przemianę materii?
Osoby o szybszej przemianie materii statystycznie żyją dłużej. To zatem wystarczający powód do tego, aby zainteresować się tematem odnośnie tego, jak przyspieszyć przemianę materii! Osoby z szybszą przemianą materii żyją dłużej, ponieważ dzieje się tak za sprawą wydalania z organizmu szkodliwych i toksycznych produktów procesów metabolicznych znacznie prędzej niż u osób z wolną przemianą materii. Toksyny i szkodliwe substancje nie zalegają wówczas tak jak u osób, które mają znacznie wolniejszą przemianę materii. Osoby z wolną przemianą materii narażone są na otłuszczenie narządów wewnętrznych a szybka przemiana materii pomaga usunąć ten problem! Miejmy też na uwadze, że metabolizm zwalnia wraz z wiekiem i wówczas wystarczy nawet niewielka ilość nadprogramowych kalorii, aby stać się otyłym a w efekcie schorowanym czy niesprawnym fizycznie.
Jak Przyspieszyć metabolizm?
Co na przemianę materii będzie najlepsze? Powinieneś zacząć stosować właściwą dietę oraz dobrać ćwiczenia do swojego trybu życia i aktualnej kondycji fizycznej. Metabolizm najczęściej spowalnia kiedy nie ćwiczymy, dlatego uważa się, że u osób pracujących fizycznie metabolizm jest znacznie szybszy niż przemiana materii u osób prowadzących siedzący tryb życia. Wolny metabolizm występuje też, gdy naszej diecie brakuje warzyw, owoców lub innych pełnowartościowych posiłków. Aby przemiana materii była korzystna powinieneś:
- zjadać kilka niewielkich posiłków dziennie z uwzględnieniem śniadania
- podzielić dwa, trzy posiłki dziennie na kilka mniejszych posiłków
- zastąpić słodycze zdrowymi przekąskami
Przy wyborze diety nie kieruj się modą i unikaj monodiet, które mogą przyczynić się do wzrostu apetytu i szybkiego powrotu do dawnej wagi.
Aby przyśpieszyć przemianę materii możesz sięgnąć po herbatkę z liści malin, pieczywo pełnoziarniste, mąkę ryżową a także jabłka. Ostrożnie natomiast sięgaj po suplementy, które mogą nadmiernie obciążać wątrobę i na dłuższą metę nie pomagają .