Poznaj swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Każdy potrzebuje czegoś innego

Zdrowa dieta, jest bardzo ważna. Ma znaczenie nie tylko w procesie odchudzania czy budowania masy. Każdy powinien stosować dietę, która pozytywnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie. Każdy jest inny, a więc także każdy potrzebuje innych ilości kalorii. BMR to podstawowa przemiana materii, która pozwala podtrzymać podstawowe funkcje życiowe. Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Warto je znać oraz stosować się do niego. bmr jak obliczyć? Potrzebne są do tego dane indywidualne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych fragmentach artykułu.

BMR jak obliczyć?

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego nie jest trudne. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z narzędzi dostępnych w internecie. Specjalne kalkulatory obliczają bmr po podaniu przez użytkownika wymaganych danych. Potrzebne są informacje na temat płci, wieku, wzrostu w centymetrach, wagi w kilogramach oraz dotyczące aktywności fizycznej. Podanie tych danych sprawia, iż kalkulator może obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Na tej podstawie warto skomponować odpowiednią dietę, która pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. Niezależnie od tego czy chcesz przytyć, utrzymać czy zredukować wagę, warto znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jak dopasować dietę? Warto skorzystać z porad dietetyka.

Popularne diety

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty i czuć się dobrze, musisz zadbać o odpowiednią dietę. Specjalista jakim jest dietetyk ustali najlepszy jadłospis. Dostępnych jest wiele diet. Wśród najpopularniejszych warto wymienić opcje takie jak:

  • Dieta na odporność – jeśli potrzebujesz wzmocnienia układu immunologicznego,
  • Dieta klasyczna – jeśli chcesz schudnąć albo zależy Ci na utrzymaniu wagi,
  • Dieta Hashimoto – dla osób, które mają problemy z tarczycą,
  • Dieta wegetariańska – jeśli nie lubisz mięsa, ale chcesz jeść smacznie i zdrowo,
  • Dieta wysokobiałkowa – jeśli trenujesz regularnie i zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej,
  • Dieta na masę – pomocna w budowaniu masy mięśniowej.

Podsumowanie

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna. Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, które warto znać. Można obliczyć je szybko i wygodnie, wykorzystując internetowe kalkulatory bmr. Warto wybrać się także do dietetyka, który ustali najbardziej efektywną dietę, dopasowaną do potrzeb i wymagań klienta. To bardzo skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci osiągnąć najlepsze efekty i wymarzoną sylwetkę