Ile kalorii ma suszona morela?

Zastanawiasz się ile kalorii ma suszona morela? Sprawdziliśmy to za Ciebie! Możesz być zaskoczona odpowiedzią! Ta przekąska na pozór wydaje się bardzo zdrowa, ale okazuje się, że może mieć zły wpływ na odchudzanie!

Ile kalorii ma suszona morela?

Morela suszona zawiera 241 kcal na 100g.
Kalorie te pochodzą ze składników zawartych w tym owocu. Jest to 5% białka, 93% węglowodanów oraz 2% tłuszczy. Warto na nią uważać, kiedy się odchudzamy!
Pojedyncza suszona morela będzie miała około 24 kalorii. Taki owoc waży około 10 gramów. Żeby zobrazować sobie tę kaloryczność, warto porównać ją do cukru. Łyżeczka cukru będzie miała dokładnie tyle samo kalorii. Warto jednak pamiętać, że morela będzie dla nas dużo zdrowsza.

Co musimy zrobić, żeby spalić kalorie z suszonej moreli?

Żeby spalić jedną suszoną morelę, musimy:
• Jeździć na rowerze przez 3 minuty,
• Pływać przez 3 minuty,
• Biegać przez 2 minuty,
• Iść w szybkim tempie przez 4 minuty.

Jak suszona morela wpływa na odchudzenie?

Morela suszona ma dużo kalorii w porównaniu z innymi owocami, jednak jest w miarę normalna jeśli chodzi o owoce suszone. Wydaje się, że nie będzie to najlepszy wybór na diecie, ale warto pamiętać, że ma ona dużo witamin, które są dla nas bardzo zdrowe. Jeśli zależy nam na obcinaniu kalorii, warto wybrać inne owoce, ale nic się nie stanie jeśli od czasu do czasu zjemy suszoną morelę. Warto porównać ją też z innymi suszonymi owocami.

Ile białka znajdziemy w suszonej moreli?

W 100 gramach suszonej moreli znajdziemy 3,39 gramów białka, za to średnia morela o wadze około 10 gramów ma 0,3 grama białka. Nie ma go zbyt wiele. Więcej białka znajdziemy w mięsie i produktach zwierzęcych, a także w nabiale, czy wegetariańskim tofu.

Ile węglowodanów jest w suszonych morelach?

W 100 gramach suszonej moreli znajdziemy 62,64 gramów węglowodanów, a więc większość ich wagi. Z kolei średniej wielkości morela suszona o wadze 10 gramów będzie miała 6,3 gramów węglowodanów. Ma więc ich całkiem sporo, w związku z czym dobrze jest zjeść jej trochę przed treningiem, żeby dodać sobie nieco energii.

Ile błonnika jest w suszonych morelach?

100 gramów suszonych morel zawiera całkiem sporo błonnika, bo aż 7,3 gramów. Jedna morela o wadze około 10 gramów ma już tego błonnika 0,7 gramów. Jest to około 2% dziennego zapotrzebowania na błonnik dorosłego człowieka. Błonnik dużo lepiej jest czerpać z produktów zbożowych, takich jak płatki owsiane, otręby, czy inne tego rodzaju produkty.