Sprawdź, co jeść a czego unikać w diecie odchudzającej

Dietetyczne pułapki

Chociaż utrzymanie zdrowej diety wiąże się z wysiłkiem, warto starać się jeść zdrowo. Nie można zapominać o tym, że nie wszystko można jeść na diecie odchudzającej. Zastanawiasz się, co najlepiej spożywać a czego rozsądniej jest unikać? W tym artykule znajdziesz informacje na ten temat. Przeczytaj i dowiedz się, jakie składniki są Twoim wrogiem na diecie, a które z nich działają pozytywnie. Zapraszamy do lektury.

Co jeść a czego unikać na diecie?

Jeśli jesteś na diecie odchudzającej, włącz do swojego codziennego jadłospisu produkty takie jak:

  1. Migdały – wiele osób błędnie twierdzi, że migdały na diecie, są niepożądane. Warto je jednak spożywać, gdyż wiąże się to z wieloma korzyściami dla zdrowia, sylwetki oraz samopoczucia. Migdały na diecie są dobre, gdyż posiadają cenne witaminy, błonnik oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.
  2. Warzywa – mają mało kalorii, ale dużo witamin oraz wody.
  3. Owoce – są bogate w witaminy i smaczne. Warto je spożywać, aby uniknąć napadów wilczego głodu, które na diecie odchudzającej nie są wskazane.
  4. Białko – regeneruje i buduje mięśnie, powinno znaleźć się w Twoim jadłospisie.
  5. Pełnoziarniste produkty zbożowe – cenne źródło węglowodanów, witamin, magnezu, białka, żelaza oraz cynku.
  6. Zdrowe tłuszcze – mają dobry wpływ na układ krążenia.

Są również takie produkty, których powinno się unikać na diecie odchudzającej. Wśród nich znajdują się:

  1. Tłuste mięsa – zamiast tłustego mięsa warto wybierać chude wędliny, mięso z indyka i kaczki oraz ryby.
  2. Słodycze – w tej kwestii nie trzeba chyba nic tłumaczyć. Jeśli nie możesz powstrzymać się przed spożywaniem słodkości, wybierz domowe przekąski. Takie słodycze są lepsze niż sklepowe propozycje.
  3. Sklepowe soki i napoje gazowane – nie są zdrowe, wpływają negatywnie na wygląd sylwetki. Zamiast napoju gazowanego wybierz wodę. Soki warto wyciskać samodzielnie.

Warto poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, aby nie narażać się na napady głodu, które mogą skończyć się podjadaniem. Można skorzystać z kalkulatorów internetowych, które po podaniu wymaganych danych obliczają zapotrzebowanie kaloryczne. Na tej podstawie skomponuj zdrową dietę, która pozwoli na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy dietetyka. Specjalista posiada bowiem odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, dzięki czemu dostosuje jadłospis do Twoich oczekiwań i potrzeb. Nie masz czasu wybrać się do gabinetu osobiście? Skorzystaj z usług dietetyka online. Coraz więcej specjalistów oferuje swoje usługi za pośrednictwem internetu